Günlük Burçlardan Nasıl Vazgeçerim?

1 Yorum

iyi haber şu ki, burçlarile ilgili bu saplantılı alışkanlıkları nasıl zaman içinde edindiyseniz, onlardan zaman içinde kurtulmanız da mümkün. Yiyeceklerle ilgili saplantılı davranış kalıplarına meyilliyseniz bunu hayatınızda daha fazla istikrar, öngörülebilirlik veya huzura ihtiyacınız olduğuna dair bir bilgi olarak kabul ediyoruz.
Neyse ki 268 ve 273. larda listelenen serotonin yükselticiler; istikrar, öngörülebilirlik veya huzuru ait olduğu yerde, yani ilişkilerinizde, hayatınızdaki hedef anlayışında ve kendinize olan güveninizde aramanıza yardım edecek. Bu değişiklikler yemek bağımlılığı tedavisini uyguladığınızda gerçekleşmeye başlayacak ve az sonra sözünü edeceğim saplantı engelleyici müdahaleleri de daha kolay hale getirecek.
Büdiğiniz gibi, hayatınızda değişiklik yapmanın en etkili yolu deneyimlerinizi değiştirmektir. Yiyeceklerin birbirine değmemesi gibi çok belirli kurallarınız olsa bile, bu kurala uymadığınızda mantıken sağlığınızın tehlikeye girmeyeceğini aslmda bilirsiniz. Ancak duygusal olarak bu hâlâ korkutucu bir düşüncedir. Aşağıda sıralanan duygusal tarafınıza yönelik müdahaleler, yemeğe karşı daha rahat bir tutum aldığınızda bile iyi olacağınızı size yavaş yavaş öğretecek.
Tartmayı, ölçmeyi ve kalori hesabı yapmayı bugün bırakın.
Bazı kişiler için tartmak ve ölçmek ne yediğinin farkında olmak için çok iyi bir yol olabilir. Ama yemeği saplantı haline getirdiyseniz, tartıları çöpe atmak büyük ihtimalle size iyi gelecek. Yani kalori hesabı yapmaktan ve yediklerinizi tartmaktan kesinlikle vazgeçmelisiniz.
Bu yöntemlerden vazgeçmek mantık dışı görünebilir, ama kısıtlamalarla dolu bir dünyadan her istediğinizi yiyebileceğiniz ve istediğiniz her şeyi elde edebileceğiniz bir evrene geçmeye çalışıyoruz. Haydi, bana güvenin ve istediğiniz her şey kendiliğinden olacağı için sanki tartmaya, ölçmeye ve saymaya ihtiyacınız yokmuş gibi davramn.
Küçük adımlarla başlayarak kendinizi başarıya hazırlayın. Fazla endişeye yol açmayacak bir durumla başlayın; örneğin kendi başınıza yiyeceğiniz bir akşam yemeği. Kendi kendinize, sadece bu yemekte kalori hesabı yapmayacağınızı söyleyin. Kendinize makul ve dengeli bir yemek hazırladıktan sonra, kullandığınız malzemelerin besin değerlerinin yazılı olduğu kutularını çöpe atm.
Yemek boyunca içinizden kendinizle bir konuşma yapmanızı istiyorum. Belki duygusal tarafınız, ”Endişeliyim. Kalori miktarım tam olarak hesaplamazsam sonum iyi olmayacak” diyor.
O halde mantıksal tarafınızın “Şu anda böyle hissediyor olabilirsin ve yıllardır bu davranışı sürdürdüğün için bu normal bir durum. Ama mantıksal olarak, ihtiyacın olan tüm besin öğelerini içeren makul bir yemek söz konusu olduğunda kalori saymamanm hiçbir tehlikeli yanı olmadığını sen de biliyorsun. İyi olacaksın,” diye yanıt verdiğini düşünün.
Bunu her yaptığınızda duygusal tarafınız daha az endişe duymaya başlayacak. Bu belki küçük bir değişim olacak, ama en azmdan daha önceye kıyasla daha az endişeli olacaksınız. Üstelik size bu dersi veren sizsiniz, çünkü yaşadığınız deneyim sayesinde o korkunun üstesinden gelmeye başlayacaksınız.
ilk yemeği başarıyla atlattıktan sonra bunu tekrarlayın. Ve yavaş yavaş ilerleyerek bir grupla beraber yemekteyken kalori hesabı yapmamak gibi daha büyük adımlara geçiş yapm. Vücudunuzun nasıl hissettiğini dinler ve ihtiyaç duyduğunu bildiğiniz gıdalar hakkında sağlıklı kararlar aldığınızdan emin olursanız, endişenizi yönetme yoluna girmiş sayılırsınız. Bundan çıkacak ders ise şudur: “Becerikli ve güçlü bir insanım. Bunun için uğraşıyorum ve kendime, hayat karşıma ne çıkarırsa çıkarsın başa çıkabileceğimi öğretiyorum.” Özsaygınızı artıran bu gelişmenin, hayatınızın her alanındaki hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmasına izin verin.
Kaynak: Gunlukburclar.web.tr

3

Bir önceki yazımız olan Tarot Falı Baktan Michael İle Bir Dünya başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Görüntülenme : 47
 • Tarih : 10 Kasım 2013
 • Yazar : Admin

Sponsor Reklam

Sponsor Ol !
 • quup

Benzer Yazılar

  • Sarıyer Profesyonel Samsung Tv Servisi Sarıyer Profesyonel Samsung Tv Servisi

   Teknolojik ürünlerin bakım hizmeti almadıkları takdirde kısa sürede sorun çıkardıklarını biliyor muydunuz? Birçoklarınız daha fazla para ödememek adına bakım hizmeti almamayı tercih ediyor ve sürekli olarak bu hizmetlerden uzak duruyor. Bu işi çok ucuza yapan ve profesyonel bir şekilde sizlerin […]

  • Parça Garantili Özel Toshiba Servisi Parça Garantili Özel Toshiba Servisi

   Teknolojinin en özel ve en profesyonel adreslerinden bir tanesi olan Toshiba, kaliteyi uygun fiyatlar ile ayağınıza kadar getirmeye devam ediyor. Fark yaratan ürün grupları ve tasarım harikası çalışmaları ile bu sektörün gözdesi olan marka, servis hizmetleri konusunda da sizlerin yanında […]

  • Oturma Grubunuzu mu Yenileyeceksiniz? Oturma Grubunuzu mu Yenileyeceksiniz?

   Oturma grubu seçimlerinde ne kadar hassas davrandığınızı biliyoruz, aslında tüm mobilya gruplarında bu hassasiyeti gösteriyorsunuz ancak oturma grupları, rahatlığın sembolü olduğu için biraz daha farklı ve biraz daha özel bir yere sahip diyebiliriz. Kusursuz ve şık tasarımlar ile karşımıza çıkan […]

  • Kır Düğünü İçin Gelinlik Modelleri mi Arıyorsunuz ? Kır Düğünü İçin Gelinlik Modelleri mi Arıyorsunuz ?

   Bir erkek ve bir kadının, ailelerin en mutlu günlerinden bir tanesidir evlilik törenleri! O gece her şey unutulur ve tek düşünülen şey iki tarafın da mutluluğu olur. Bu özel gecede erkeklerin yaşadığı stresi tahmin etmek mümkün ve kadınların da alış […]

  • MMORPG Oyunları MMORPG Oyunları

   Mmorpg oyunlarını göz önüne aldığımızda genelde insanlarda bir klişe olarak yabancı oyunlara yönelme oluyor ve nedense çoğu oyun severde yabancı MMORPG oyunlarının çok daha kaliteli olduğuna dair bir önyargı var. Joygame içinde Türk ırkınında bulunduğu cengiz han 2 oyununu bizlrle […]

Yazar Hakkında


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. - Sıra Bulucu - Chip Satışı

Şu anda 1 online ziyaretçi bulunmaktadır.